k/popüler
2
mersinli olurlar genellikle

yarısı mersinde yarısı farklı şehirlerde oturur

en büyük özelikleri mersinli olmaları

ha bide babaları mersinli oluyor genellikle
genellikle şirketlerin ürünlerini, reklamı yayınladığı platform kullanıcılarına tanıtmak için kullandığı, yayınlaması için platform sahibine karşılığında ücret verdiği yazı, resim, ses, video gibi materyallerden oluşur. ürünü tanıtmak ve satmak, daha çok kişiye kullandırtmak amacını taşır. bazen de insanların şirketle, markayla duygusal bağ kurması için ürünlerinden bağımsız bir şekilde yayınladığı reklamlar vardır. örneğin türkiye için 29 ekim cumhuriyet bayramı'nda yayınlanan reklamlar, bu tür reklamlardır.
edit: yazacağımı unutup tanımı girmişim sadece. reklamın çok önemli olduğunu bugün acı bir şekilde gördüm ve daha net anladım. kimsenin bilmediği bir şey yapmak, onun ne kadar iyi veya kötü olduğundan bağımsız bir şekilde tamamen etkisiz ve boşa üretilmiş emektir. tıpkı çaylak sözlük'üm gibi.
yeni  tanıştığım  güzel  katılımcı  sözlük.
akraba kayırma anlamına gelir. ingilizcedeki nephew/yeğen kelimesi ile ilişkisi de vardır. torpil, yeğencilik, dayıcılık
(bkz:siyaset)
2010' da iki kişi tarafından kurulan sosyal medya uygulaması. sunduğu bir sürü filtreler ve fotoğraf düzenleme araçları ile burada içerik fotoğraftan oluşuyor. instagram mobile first anlayışıyla web sitesinden ziyade mobil uygulamaları aracılığıyla hizmetlerini veriyor. tabii 2010'da android henüz yeni yeni emeklediğinden dolayı ilk başta apple ailesinde kullanılabiliyordu. web sitesinde bazı özelliklerine erişemiyorsunuz. kuruluşundan iki yıl sonra facebook instagramı bünyesine kattı. bundan iki yıl sonra da whatsapp'ı bünyesine kattı facebook.
edit:
ulaşamadığınız özelliklerden birisi: direct message
kaynak: national library of medicine
fulminan t1dm, t1dm'in 2000'de japon bilim adamı imagawa tarafından tanımlanmıştır. hastalık hızlı başlar ve ß hücreleri kısa bir sürede neredeyse tamamen işlevsiz hale gelir. doğru zamanda tanı konmaz ve hızlı tedavi edilmezse hastalığı kontrol altına almak zordur ve ölüm riski artar. mevcut literatüre göre ft1dm, ana olarak asya sarı ırkta gözlenir. olgular doğu asya özellikle japon popülasyonunda daha sıktır. imagawa, ft1dm hastalarının büyük çoğunluğunun diyabet antikorları açısından negatif olduğunu bildirmiştir. (pratik olarak non-otoimmün olarak kabul ediliyor. bu kaynakta yazmıyordu)
ft1dm başlangıcının muhtemelen virüs enfeksiyonu ile ilişkili olduğu varsayıldı. enterovirüsün neden olduğu ß hücre hasarının, rig-1 ve tlrs ile önemli ilişkileri olduğu düşünülüyor. enterovirüs enfeksiyonunun, ß-hücrelerinde cxcl10 ekspresyonunu indüklediği ve bunun makrofajları, ß-hücrelerine saldırmak için aktive ettiğinden dolayı onarılamaz hücre hasarına sebep olduğu bildirilmiştir.
hamile kadınlar zaten diyabete daha duyarlıdır ve ft1dm açısından da risk altındalar.
üst sınır yaklaşık olarak şöyle hesaplanıyor.
erkekte: yaş / 2,
kadında: (yaş + 10) / 2
@triptofan
arapça kökenlidir. bir grubun içinde farklı fikirlere sahip olan bir bölük. ayrı bir grup.
bir veri paketinin kullanıcıdan çıkıp sunucuya ulaşması ve bunun karşılığında sunucunun tepki olarak gönderdiği verinin kullanıcıya geri ulaşana kadar geçen toplam süre. birimi saniyedir. sunucu ile kullanıcının yakınlığı pinge etki eder. uzaktaki bir sunucuya kıyasla yakındaki sunucunun ping süresi daha düşüktür. online oyunlarda çok etkili bir parametredir.
(bkz:league of legends)