#pop��ler
2

liability - lorde - 2017

yeni zelandalı şarkıcı lorde'un 2017'de çıkan ikinci stüdyo albümü. şarkıcının en üzücü şarkısı olarak da bilinen liability de bu albümde. kesinlikle dinlenmeli.

planes, trains and automobiles

ya bu ne samimi ve sıcak bi film böyle. hikayeyi ve gidişatın nasıl olacağını rahat bi şekilde tahmin etseniz de gayet güzel. iki adamın aynı uçağa yetişmeye çalışmasıyla başlayan ve aksilikler tamlamasını yaşadıkları birkaç günü anlatıyor.
yıllık 25$ üyelik ücreti ile android uygulamalarınızı, android' in en çok ziyaret edilen uygulama marketi, play store' da sergileme yetkisini verir.
ingiltere dışişleri bakanı althur balfour'un girişimiyle, birinci dünya savaşı sırasında, 1917'de başlatılan ve filistin'de yahudi devletinin kurulmasını öngören bir girişimdir. yahudilere, filistin toprağı vaadidir. hukuki bir değer taşımıyor ama abd, fransa, italya ve japonya'nın desteklediği bir deklarasyondur. bildiride, filistinlilerin dinsel ve medeni haklarının ihmal edilmemesi gerektiği şartı koyulmuştu.
(bkz: amerika'nın ortadoğu politikası)
uşak ulubey'de bulunan, türkiye'nin en uzun kanyonudur. abd'deki grand kanyon'dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonu. 77 km uzunluğunda. içinden ulubey deresi ve banaz çayı geçer.
http://notal.eu5.net/ adresinden gidebileceğiniz şu anda sadece yazdığınız yazıyı txt dosya biçiminde indirmenize yarayan basit bir web sitesi. ileride üyelik işlemleriyle veritabanına kaydetme işlemi aklımda ama şimdilik bu basitliğiyle güzel.

the dark knight - 2008

film bitince aklıma the boys geldi. amerika'nın gerçekten kahramana ihtiyacı var. bu kahramanın da amerikayı amerika yapan çok zengin iş adamlarından bi tanesi olması manidar sanırım. batman serisini izlemedim, sadece heath ledger için izledim bu joker'i. aksiyon sahneleri gerçekten kaliteli. bu tüm telefonları sonara dönüştürme mevzusu biraz dandirik geldi. joker'in yaptıkları, özellikle adamın birisinin karnına telefon ve bomba yerleştirme fikri muhteşem. bence buradaki gibi iki gemi halkı birbirlerinin yaşamına karar verecek olsalardı bu kadar iyimser sonuçlanmazdı. iki feribotun da bombayı patlatacaklarını düşünüyordum. ama kesin patlattıkları bomba, kendi gemilerindeki olurdu.
batman fikri pek hoşuma gitmedi. yani buradaki inanılmaz ahlaklı batman fikri çok toz pembe. bir de batman'i her gördüğümde patrick bateman aklıma geliyor. patrick bateman gerçekten çok ikonik bir karakter.
ense sertliği, kernig işareti ve brudzinski işaretinin pozitif olmasıdır. menenjit kliniğinde meninks irritasyon bulgularını görebiliriz.
osmanlı imparatorluğunda, tımar sisteminin uygulanmadığı bazı bölgelerdeki sistemdir. mısır, bağdat, habeşistan, basra ve elhasa, salyane eyaletidir. bu eyaletlere yeniçeri garnizonu, kadı, vali ve defterdar atanır. vali, gelirleri askerlere tımar olarak dağıtmaz, askeri ve idari giderleri karşıladıktan sonra başkente her yıl salyane denen sabit bir miktar vergi gönderirdi.